Pierwszy taniec – jak wygląda idealny taniec Pary Młodej?

Pierwszy taniec – jak wygląda idealny taniec Pary Młodej?

Ocena: 0.00
Dodano:

Dzień wesela zbliża się nieubłaganie, nawet jeśli zostało do niego wiele miesięcy. Należy jak najwcześniej pomyśleć o kilku kwestiach, na które później może braknąć czasu. Wśród nich jest oczywiście ustalenie, czy wykonacie pierwszy taniec, a jeśli tak, to jaki to będzie rodzaj oraz ile potrzebujecie na przygotowanie się.

Jednym z istotnych aspektów do omówienia jest bez wątpienia kwestia zabawy na sali weselnej. To w większości wypadków w głowach kobiet rodzi się w związku z tym wyobrażenie o swoim wymarzonym pierwszym tańcu. Ze wszystkich sił namawia więc narzeczonego, by zdecydować się na ich wspólny pierwszy taniec w trakcie wesela.

Co jest najważniejsze podczas organizacji pierwszego tańca weselnego?

Dla wielu par nie jest to tak naprawdę prosta decyzja. Wielu ludzi jest z natury wstydliwa i nie czuje się komfortowo w trakcie występów publicznych. Jeśli przychodzi Ci to bez problemu, to wskazuje to o doświadczeniu zdobytym w przeszłości. Stąd wahamy się z decyzją, czy zaryzykować miesiące spędzone na ćwiczeniach układu i nauki kroków w takt muzyki. To trwa aż tyle? Niekiedy tak, bo wszakże nie każdy jest urodzonym tancerzem.

Jak podjąć decyzję o rodzaju tańca i piosence?

Jeżeli jednakże zdecydujemy się na ten krok, istotne jest, by zdecydować się na należyty utwór. Taki do którego będziemy tańczyć z radością. To zależy tylko od nas i naszych indywidualnych preferencji.

Jeśli chęci są spore, ale jesteśmy zagubieni, powinniśmy zapisać się do specjalnych szkół tańca, jakie proponują naukę układu „pierwszy taniec weselny”. Po konsultacji z instruktorem zdecydujemy się na odpowiedni utwór oraz styl, a specjalista ułoży nam choreografię, którą będziemy ćwiczyć. Jeżeli czujemy się na siłach, możemy zastanowić się nad tym sami, bez udziału osób trzecich. Wówczas możemy zacząć ćwiczyć stworzony w głowach układ lub zainspirować się gotowym, znalezionym w Internecie bądź telewizji.

Jak przygotować się do ćwiczeń tańca weselnego?

Jeśli jesteśmy z natury wstydliwi, a wszelakie występy peszą nas, nie powinniśmy tego bagatelizować. Żywiołowy występ „na żywo”, może nam nie wyjść i poczujemy się poniżeni. W związku z tym gdy chcemy spełnić swoje marzenie i zatańczyć, musimy się do tego przyzwoicie przygotować. Wszystko po to, aby czuć się pewnie w tym najważniejszym dniu.

Panie mogą doprowadzić do perfekcji kroki, trenując w rozmaitych strojach, najlepiej utrudniać sobie zadanie, trenując w ciężkich sukienkach czy spódnicach. Pamiętajmy, że suknia ślubna układa się w tańcu nieco inaczej aniżeli dres. Panowie niech ubiorą niezbyt komfortowe buty, aby trenując unoszenia lub obroty przyzwyczaić się do tańca na sali weselnej, gdzie może być ślisko.

Sam taniec niech jest odzwierciedleniem naszych osobowości, niech prezentuje nasze charaktery. Jeśli para to naturalni i otwarci ludzie wybierzmy np. szalony miks walca z cza-czą. Jeśli mamy do czynienia z osobami cichymi oraz nieco wycofanymi, niech będzie to uczuciowy fokstrot z klasycznym utworem.

Co zrobić, jeśli zdarzą się pomyłki w trakcie pierwszego tańca?

Pomyłki są nieuniknione, nawet jeśli miesiącami trenowaliście do tego tańca. Wynikają one w większości ze stresu i ogromnych emocji, z którymi musisz się zmierzyć. Warto uświadomić sobie, że Twoi bliscy nie znają choreografii, więc nie zauważą większości błędów w tańcu. W przypadku potknięcia się warto po prostu uśmiechnąć się i kontynuować. Liczy się głównie wspaniałe wspomnienie w głowach Waszych oraz gości.

Oceń artykuł
Inne artykuły autora
Jak sporządzić testament u notariusza?
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Komentarze

Ja miło wspominam pierwszy taniec, mimo że nie uczyliśmy się z żoną wmyślonej choreografii.

0 0
Data dodania:
Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Prawo i społeczeństwo
Co warto wiedzieć o umowach cywilnoprawnych?
Data dodania:
0.00
0